Ako ochrániť sedačku pred znečistením? Zainvestovať do dobrého poťahu

Starostlivosť o sedačku v sebe zahŕňa aj pravidelné čistenie. Raz za čas je potrebné sedaciu súpravu komplet pretepovať, aby sa odstránili všetky nežiadúce látky, ktoré vsakujú do materiálu. Toto čistenie je dôležité z estetického hľadiska ale aj zo zdravotného.

Biologické zvyšky sú vstupnou bránou pre roztoče, baktérie a plesne.

Čistenie sedačky ale môže byť rýchle a menej časté, ak sa rozhodnete zainvestovať a vybavíte svoju sedačku špeciálnym poťahom s nanotechnológiou. Tá vo svojej podstate odpudzuje vodu a preto nedochádza k väčšiemu znehodnoteniu poťahu.

Nanotechnológia dostala pomenovanie ZERO SPOT SYSTEM. Je zakomponovaná do poťahov kolekcie ITALVELLUTI. Vďaka tomuto systému sú poťahy priedušné a vyznačujú sa predĺženou životnosťou a stálym farebným odtieňom.

Veľkou výhodou, okrem spomínaných vlastností, je výber spomedzi viac ako 210 rôznych farebných prevedení. Ak potrebujete poťah odolný voči žmolkovaniu, do prostredia pre deti či domácich miláčikov, alebo ste alergik, tak z takto rozsiahlej ponuky si určite vyberiete.

Kolekcia ITALVELLUTI nie je jediná, ktorá je v našej ponuke. Mimoriadne populárnou sa stáva rada EFFICIENCY, ktorá rešpektuje prírodu a zároveň dotvára prostredie v domácnosti.

Práve ekologický prístup, ktorý sa poslednú dobu dostáva do popredia, v sebe obnáša menšiu spotrebu zdrojov. Zároveň sa pri výrobe znížila produkcia odpadu a zredukovali sa emisie.

Zákazníkov poteší správa, že na túto kolekciu je poskytnutá výrobcom záruka až 5 rokov.

Čo keď sa už dáka „nehoda“ stane?

Vďaka nanotechnológii, použitej na poťahoch našich sedačiek, údržba nie je časovo ani ekonomicky zaťažkávajúca. Ak sa predsa len stane nehoda a poťah sa znečistí, nie je dôvod na paniku.

Je dôležité, či je škvrna mokrá (káva, kola, čaj…) alebo suchá (zaschnutá čokoláda, škvrny od pera alebo fixiek…). Podľa toho zvolíme postup, ako znečistenie odstrániť.

Vo všeobecnosti platí všeobecné pravidlo, že na suchú škvrnu mokrá handrička a na mokrú škvrnu suchá. Ideálnym materiálom je bavlna, ktorá má dobré absorpčné vlastnosti. V prípade extrémnejších škvŕn sa odporúča použiť malé množstvo rozpúšťadla bez oleja alebo alkohol.

Kvalitný poťahový materiál má teda výhodu v jednoduchšej údržbe, stálosti farebného odtieňa a zdravšom prostredí.

Navštívte našu predajňu v Žiline a vyberte si zo vzorkovníka špičkových poťahov pre sedaciu súpravu bez ohľadu akú farbu, či vzor hľadáte.