Prečo by vám malo záležať na kvalitnej sedačke?

Pozerať sa na cenu alebo skôr na kvalitu sedačky? Otázka, pred ktorou stojí takmer každá domácnosť, keď plánuje nákup sedacej súpravy do obývačky. Svetlých výnimiek kedy je sedačka kvalitná a súčasne lacná je ako šafranu. Za málo peňazí veľa muziky nečakajte.

Ak sme doteraz riešili otázku financií, tak nesmieme zabúdať ani na faktor pohodlia a životnosti.

Čo tým myslíme?

Obývačka a posteľ sú spravidla najbežnejšie miesta pre oddych a relax po škole alebo práci. Čím viac komfortu si doprajete, tým bude vaše telo oddýchnutejšie a vitálnejšie. Priemerný Brit, podľa štúdie z roku 2017, presedí na gauči týždenne približne 50 hodín. Za rok je to približne 100 celých dní.  Ak je obývačka miestom, kde sa stretávate a trávite spoločný čas, tak je komfortná sedačka základ.

Pri lacnejších modeloch veľa komfortu nečakajte, pretože pri ich výrobe sa šetrí takmer na všetkom.

Druhou podstatnou vlastnosťou sedačky je životnosť. Kvalitné materiály a ručná výroba vyžadujú viac financií pri výrobe sedačky a preto sa cena premietne aj na predajni. Odmenou za to ale bude omnoho dlhšia životnosť takejto sedačky v porovnaní s lacnejšími a menej kvalitnými modelmi.

Investujte do seba raz ale poriadne. V dlhodobom horizonte ušetríte peniaze a čas, ktorý by ste museli tráviť výberom novej sedačky, ak by ste museli lacnejšiu sedačku po krátkom čase meniť.

Zhrnutie

Drahšia a tým pádom aj kvalitnejšia sedačka vám vydrží dlhšie, je jednoduchšie ju udržiavať, ušetríte kopu času pravidelným výberom novej, menej kvalitnej. Je pohodlnejšia a telo bude viac zrelaxované.

Na slovenskom trhu ale existuje firma, ktorá ponúka vysokú kvalitu za rozumné peniaze.
StudioSpanku.sk ponúka masívne sedačky v rýdzo slovenskej produkcii. Výplň tvoria anatomické molitany, ktoré zabezpečia dokonalý komfort. Poťahové materiály, ktorých je mimochodom viac ako 200 druhov, sa vyznačujú výnimočnou nanotechnológiou, ktorá ochraňuje látku pred znečistením a škvrnami.

Nespornou výhodou je aj fakt, že sedačku vedia upraviť na 1 cm presne, tak aby doslova „sadla“ do vašej obývačky.