Sedačky a malé deti? Žiadne obavy, poradíme vám

Deti sú radosť. Ale potešenie chcete mať aj z krásnej sedacej súpravy. Poradíme vám, aké sedačky sú vhodné k deťom, aké materiály použiť, či ako šetrne odstrániť škvrny.

Najlepším spôsobom ako bojovať so škvrnami je…

…predchádzať ich vzniku. Pri deťoch dostavajú sedačky skutočne zabrať. Pomerne často sa stretávame s názorom, že do obývačky s deťmi patrí lacný gauč. Znehodnotenie poťahového materiálu nápojom, farbami alebo jedlom je bežný jav ale neznamená zákonite obrovský problém.

Ak je poťah zo skutočne kvalitného materiálu, tak sa obávať skutočne nemusíte. Slovenský výrobca sedačiek Studiospanku.sk používa poťahový materiál s výnimočnou nanotechnológiou Zero Spot System, ktorá vo svojej podstate chráni látku pred škvrnami a špinou rôzneho druhu.

NÁŠ TIP

Ak sa na sedačke ocitne mokrá škvrna ( nápoj ), na jej odstránenie použite suchú bavlnenú handričku.
A naopak, ak je na sedacej súprave suché znečistenie ( napr. čokoláda), bavlnenú handričku mierne navlhčite a škvrnu odstráňte.

Mnohí zákazníci zastávajú názor, že pravidelné čistenie znehodnotí poťah. Aj tu sú obavy úplne zbytočné. Naopak, pravidelným čistením sa organické zvyšky, pot, nápoje a pod. nedostanú hlbšie do výplne. Nespôsobujú tak „zatuchnutosť“ a zároveň sú sedačky hygienické, čo práve pri malých deťoch určite oceníte. Pravidelná starostlivosť o poťah sedačky pomáha spomínanej nanotechnológii plniť svoj účel na 100%.

Deti na sedačkách často pijú svoje kakao, papajú, hrajú sa, kreslia si a….skáču.
Máloktorý dospelý to vidí rád a takmer žiadny tomu nedokáže v nestráženej chvíli zabrániť. Preto je dôležité brať do úvahy aj celkovú konštrukciu sedacej súpravy a jej pevnosť.

 Všetky svoje sedačky vyrábame výlučne z masívu vo vlastnej dielni. Výhovorku detí, že veď ono sa to zlomilo už predtým teda určite počuť nebudete.

Nesmieme zabudnúť na jednu z najdôležitejších vlastností kvalitných sedačiek a tou je samotná výplň. Studiospanku.sk používa špeciálne zdravotne anatomické molitany. Čo to znamená pre vás a vaše dieťa? Správny telesný vývin, či dobré držanie tela sú v detskom veku veľmi podstatné. Ak vaša ratolesť pozerá rada rozprávky alebo strávite spoločný čas práve v obývačke, myslite aj na tento dôležitý faktor.

Kvalitné sedačky z masívnej konštrukcie a špeciálne poťahy majú teda množstvo výhod aj pre rodiny s deťmi. Ľahko sa ošetrujú, sú pevné a stabilné, zdravotne aj hygienicky na špičkovej úrovni. Pri dodržaní zásad čistenia a pravidelnej údržbe poťahu sa môžete tešiť z detí aj prekrásneho gauča zároveň.