Trávime na ňom tretinu života. O čom je reč?

Môže byť mäkký ale aj tvrdý. Má ho doma každý. Nájdete ho v hoteloch a ubytovniach.
Hovoríme o 5000 rokov starom „vynáleze“ s názvom matrac.

Za tie roky prešiel ohromným vývojom. Za posledné roky, vďaka technológiám, je vskutku rapídny. Cieľ ale ostal stále rovnaký – zabezpečiť čo najpohodlnejší spánok pre svojho majiteľa.

Na bežnom matraci by ste našli 100 000 až 10 miliónov roztočov. Pekná kolónia, však?

Za 10 rokov používania sa môže hmotnosť matraca zdvojnásobiť. Príčinou je hromadenie roztočov, odumretej kože a organických zvyškov.

Dosť bolo ale týchto, trochu nepríjemných, faktov. Poďme sa pozrieť, ako moderná technológia pomáha aj s týmto problémom a to dokonca veľmi efektívne.

Matrace v našej ponuke sa totiž vyznačujú vlastnosťami, ktoré boli pred pár rokmi skôr v rovine sci-fi.

Všetky matrace, ktorými vybavujeme naše postele, sú vybavené špeciálnymi poťahmi, ktoré chránia samotné vnútro matraca. To všetko v duchu hesla – lepšia prevencia ako liečba.

Poťahy, inak čisto od slovenského výrobcu, sú antialergické vďaka aktívnemu striebru. V boji proti rôznym plesniam a spórom bojuje antimykotická zložka poťahu. Často pri trení vzniká pomerne nepríjemná statická elektrina. Aspoň tak tomu bývalo v minulosti zvykom pri rôznych syntetických poťahoch. V tomto prípade to ale vôbec nehrozí.

Samozrejmosťou poťahov je antibakteriálna vlastnosť, ktorá zabraňuje šíreniu baktérií, na ktorých by ste potom odpočívali. Všetky tieto 4 vlastnosti pomáhajú uchovávať matrac zdravý počas dlhých rokov používania.

Pohodlie matraca je ale pre väčšinu ľudí to prvé na čo sa sústredia pri výbere. Je potrebné si uvedomiť, že v posteli trávite tretinu svojho života a kvalitný matrac je investíciou na dlhé roky dopredu.

Môžeme popisovať, aké sú matrace pohodlné a príjemné ale je to, akoby sme vám popisovali vôňu ruží. Najlepšie je vyskúšať a presvedčiť sa sami.

Nemusíte byť ako francúzsky kráľ Ľudovít XIV, ktorý mal rovno 413 postelí. Stačí jeden poriadny matrac a budete sa do postele tešiť ešte viac.

V našej ponuke máme totiž výber pre každého – od mladých, cez hotely, ľudí s ortopedickými problémami až po milovníkov luxusu.

Matrace si na vlastnej koži môžete vyskúšať v našom showroome v Žiline na ulici Prielohy 1C v Obchodnom centre bývania – LIVING.