Vyberáme si tvar sedačky

Pri výbere správneho tvaru sedačky treba zohľadniť niekoľko faktorov, ako je veľkosť miestnosti, počet osôb, ktoré ju budú používať, a osobný štýl. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri výbere správneho tvaru sedačky.

Rozhodnite sa, či chcete rohovú sedačku alebo klasickú

Rohová sedačka je skvelou voľbou pre tých, ktorí majú dostatok miesta v obývacej izbe a chcú si užiť pohodlné sedenie pre viacero osôb. Klasická sedačka je ideálna pre tých, ktorí majú menej miesta alebo chcú využiť priestor viac na iné veci.

Zohľadnite počet osôb, ktoré budú sedačku používať

Ak potrebujete sedačku pre väčší počet osôb, je lepšie zvážiť rohovú sedačku, ktorá vám poskytne väčší počet sedadiel. Klasická sedačka bude skôr vhodná pre menší počet ľudí.

Zvážte, či chcete sedačku s otvoreným alebo uzavretým konceptom

Otvorený koncept sedačky poskytuje priestorový a vzdušný pocit a je ideálny pre tých, ktorí majú moderný alebo minimalistický štýl. Uzavretý koncept sedačky je skôr vhodný pre tých, ktorí preferujú tradičný alebo rustikálny štýl.

Zohľadnite tvar miestnosti

Tvar miestnosti by mal tiež ovplyvniť váš výber tvaru sedačky. Ak má miestnosť neštandardný tvar, môže byť lepšie zvoliť rohovú sedačku, ktorá vám umožní využiť priestor efektívnejšie.