Žltá sedačka vám otvára nekonečné možnosti

Žltá sedačka vám otvára nekonečné možnosti

Aj keď farbou roka 2020 je klasická modrá, my sa dnes povenujeme pomerne odlišnej farbe, ktorá je ale posledné roky bestsellerom a patrí u klientov medzi najpopulárnejšie.

Reč je o žltej farbe a jej odtieňoch. Zámerne píšeme aj odtieňoch, pretože táto farba ich má vskutku dosť a ten „svoj“ si nájde takmer každý.

Poďme sa pozrieť, prečo popularita žltých sedačiek nabrala posledné roky na intenzite.

S čím sa ľuďom spája žlta?

V prvom rade treba povedať, že je to prírodná farba a je spájaná s jarou, kvetmi, slnkom a teplom. A to sú presne prvky, ktoré sa vo väčšej, či menšej miere snažia do obývačky dostať mnohé domácnosti, aby si tak spríjemnili a zútulnili bývanie.

Žltá sa využíva pri dopravnom značení (semafor, hlavná cesta…) , označujú sa ňou plynové rúry, taxíky, či slúži ako výstraha (žltá karta vo futbale). Ak by sme mali túto farbu charakterizovať jedným slovom bolo by to slovíčko „výrazná“.

A práve to je jej najväčšia „zbraň“. Všetkého ale treba s mierou, preto výrazne žltá farba na veľkej ploche môže byť až nežiaduca. V tomto prípade prichádzajú na rad doplnky a farebné kombinácie, ktoré stiahnu prílišnú pozornosť na túto farbu a obývacia izba vďaka nim môže pôsobiť harmonickejšie a priestrannejšie.

Nádherné kombinácie môžete dosiahnuť, ak skombinujete žltú sedačku s čiernymi alebo antracitovými doplnkami. Nebojte sa vzorov, napr. kociek, pásikov, bodiek. Sedacia súprava bude pôsobiť na prvý pohľad oveľa prirodzenejšie.

Keďže žltá je farba prírodná, krásne kombinácie môžete docieliť v kombinácii s inými prírodnými farbami. Ideálne, ak sú kontrastné a teda tmavšie.

Veľmi sa osvedčili kombinácie s modrou, zelenou, či fialovou farbou. V umeleckom svete často zastupuje zlatú farbu, ktorá je symbolom prepychu a moci.

Celková harmónia nie je závislá len od farby sedačky a doplnkov, ako sú napr. vankúše ale aj farby a typu podlahy a okolitých stien.

Asi žiadna iná farba nepôsobí prirodzenejšie ako kombinácia žltej s drevom. Preto odporúčame použiť prirodzenú drevenú farbu parkiet o niečo tmavšieho odtieňa ako je samotná sedačka. Priestor tak bude zladený, priestranný a neuveriteľne prirodzený.

Veľkej popularite sa tešia aj tmavšie odtiene. Pôsobia decentnejšie, menej hravo ale zároveň dostatočne teplo na to, aby ste ich milovali.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.